Ticketinfo

Grote zaal
Data
wo 25 mrt, 20:00
do 26 mrt, 20:00
vr 27 mrt, 20:00
Prijzen

DE HOE

DE SITCOMEBACK

In 2025, DE HOE ventured into making a sitcom on stage, a megalomaniacal plan that could only end up with dashed ambitions, broken hearts and ruined careers. Against all laws of logic, the actors succeeded anyway. THE SITCOM even surpassed Opening Night, cheered one reviewer. As it goes with successes, this hit also got a tailspin: in 2026, the group will make a comeback.

THE SITCOM ended with an existential dole of lynchian proportions, looking for a way out of the endless chuckle. Right there, DE HOE picks up the thread: what does the company find at the heart of the labyrinth? In DE SITCOMEBACK, which is both a prequel, finale and making-of of both parts as well as a completely independent performance, DE HOE tries to give a definitive provisional answer to the questions that started it all. Is it all actually to laugh or to cry? When does lightness become unbearable? And what happens when you reach the bottom of superficiality?

Location Grote zaal
Data
We 25 March, 20:00
Th 26 March, 20:00
Fr 27 March, 20:00
Buy tickets

DE HOE

DE SITCOMEBACK

Thematische prikkels: Deze voorstelling is een schizofrene tragikomedie. Elementen van schizofrenie worden gecombineerd met humor om het publiek inzicht te geven in de strijd van de personages. 

Fysieke prikkels: In deze voorstelling wordt gebruik gemaakt van muziek, dialoog en licht. 

© Jens Dewulf, Bram De Vreese en Pjotr

Voorstelling

DE HOE

DE SITCOMEBACK
DE HOE zoekt een uitweg uit de eindeloze lacherigheid.

In 2025 waagde DE HOE zich aan het maken van een sitcom op het toneel, een megalomaan plan dat alleen maar kon eindigen met gefnuikte ambities, gebroken harten en geknakte ego’s. Tegen alle wetten van de logica in slaagden de spelers toch in hun opzet. DE SITCOM werd een triomf en overtrof zelfs Opening Night, jubelde een recensent. Maar stel dat de complexe creatie achter de schermen haar tol had geëist. Wat als de groep in werkelijkheid op barsten stond, op een haar na uit elkaar gespeeld was? Extern succes, intern conflict. En dan de vraag: wat nu? Wat nu in godsnaam gedaan?
Een comeback maken, natuurlijk, maar waarnaartoe?

DE SITCOM eindigde met een existentiële dooltocht van lynchiaanse proporties, op zoek naar een uitweg uit de eindeloze lacherigheid. Precies daar pikt DE HOE de draad weer op: wat treft het gezelschap aan in het hart van het labyrint? In DE SITCOMEBACK – tegelijk een spiegel, spin-off én een volledig op zichzelf staand stuk – pogen de leden van DE HOE een definitief voorlopig antwoord te geven op de vragen waar ze niet langer omheen kunnen draaien. Is het allemaal om te lachen of om te huilen? Wanneer wordt lichtheid ondraaglijk? En hoe word je weer de bezielde groep die je altijd al hoopte te zijn?

wo 25 mrt '26

vr 27 mrt '26
Grote zaal
20:00
KOOP KAARTEN
Prikkelwaarschuwing
Een gids door ons programma

We hebben verschillende routes ontwikkeld om ons programma te ontdekken. Dit festival valt onder MET EEN HOEK AF. Hierin laten we je kennismaken met kunstenaars die vernieuwende vormen aanwenden. Benieuwd naar meer informatie over onze routes? Klik hier!

Toegankelijkheid


Lees hier meer over toegankelijkheid van de Brakke Grond.

Pers over DE SITCOM (2025)

"DE HOE excelleert in een steengoede komedie, met onnavolgbare redeneringen en over elkaar heen schuivende werelden. Het maakt van DE SITCOM, een satire over tv-maken, een doldwaas theaterfeestje."
★★★★★ — NRC

"DE SITCOM is (expres) verwarrend metatheater over de hedendaagse obsessie met authenticiteit."
★★★★ — De Volkskrant

 

Credits
Van en met Ans Van den Eede, Greg Timmermans, Julie Boellaard, Natali Broods, Peter Van den Eede, Sweder de Sitter, Wannes Gyselinck en Willem de Wolf
Techniek Bram De Vreese, Bart Mommerency en Marthe Leon Thys
Eindregie Matthias de Koning
Kostuums Lieve Pynoo
Productie DE HOE
Coproductie Het Laatste Bedrijf
Met dank aan NTGent, c o r s o
Met steun van de Vlaamse overheid en de taxsheltermaatregel van de Belgische federale overheid via Casa Kafka Pictures en Gallop Tax Shelter